Eesti tantsijad üllatasid võistlusel Spotlight Challenge Winter Special 2017!

Möödunud laupäeval toimus tantsufestival Kuldne Karikas erivõistlus Spotlight Challenge, kus võistles üle 500 tantsija, et kindlustada endale parima soolo- ja duotantsija tiitel.

 

Eestis alles teist korda toimunud võistlus soolo- ja duo tantsijatele oli äärmiselt kõrge tasemega – üllatust tekitas nii kõrge professionaalsuse tase kui ka suur osalejate arv. Sellel hooajal põimiti soolo- ja duotantsijatele mõeldud kategooriate sekka ka väiksemate gruppide kategooriad, milles võis osaleda kuni kümme tantsijat. Tallinnas Sõle Spordikeskuses konkureerisid omavahel 38 tantsustuudiot üle kogu Eesti, avades tantsufestivali üheksanda hooaja suurejooneliselt.

 

„Seekordne võistlus näitas, et tantsuhuvilisi on võrreldes eelmise aastaga veelgi rohkem juurde tekkinud. Eestis on suurel hulgal andekaid tantsijaid, kes ei karda laval üksinda ega väiksemas grupis esineda. Selle üle on hea meel, sest kui noored tahavad särada ja näidata, mida nad trennisaalides treenerite juhendamisel õppinud on, siis tuleb seda võimalust ka pakkuda,“ sõnas projektijuht Sander Lebreht.

 

„Spotlight Challenge on väga professionaalselt korraldatud ja hea atmosfääriga tantsuvõistlus, kus kõik on väga hästi läbimõeldud ja suurepäraselt teostatud. On tunda hoolimist, koos tegemise lusti ja loovat ning uuenduslikku meelt!“ lausus festivalil osalenud stuudio dotE peatreener Kati-Ly Koit.

 

Eesti tantsumaastikul on Spotlight Challenge üks ainulaadsemaid võistlusi, kuna keskendub peamiselt soolo- ja duotantsijate oskustele. Võistlusel saab näha erinevaid tantsustiile nagu jazz, hip hop, street dance show, showtants ja rhythmic dance. Konkureeritakse nii ettevalmistatud kavadega kui ka improvisatsioonil põhinevates kategooriates. Esmakordselt said oma hip hopi oskusi näidata ka kuni 24 tantsijaga grupid ehk formatsioonid. Võistluse noorimad soolotantsijad olid aga mudilased, kellest nii mõnigi astus esimest korda üksi lavale Mini Staar kategoorias.

 

Spotlight Challenge toimub taas veebruari alguses, seejärel jätkab Kuldne Karikas grupikavadele mõeldud eelvoorudega. Tantsufestival paneb oma hooajale lõpu 11.-13. mail Tartus toimuva suurejoonelise finaaliga.

759A8169

Foto: Egon Tintse