Mis on Kuldne Karikas?

KULDNE KARIKAS 

Põhivõistlus

Tantsufestival Kuldne Karikas on kahtlemata tantsijate jaoks üks tantsuaasta kulminatsioone Eestis. Läbi eelvoorude jõuavad Kuldse Karika Grand Finale sündmusele ehk suurele finaalsündmusele aasta parimad tantsud. 

Kuldse Karika märksõnadeks on kvaliteet, tantsuhuvihariduse arengu toetamine ning meie tantsijate, tantsuõpetajate ja loojate vääriline esiletõstmine. 

Grand Finale lõppeb Superfinaaliga, kus olenemata vanusastmest või stiilist esitavad oma tippteoseid uuesti kohtunike poolt välja valitud parimatest parimad. 

Soolodest saavad suursündmusel särada täiskasvanute Kuldse Karika Mix kategooria tantsijad, kes paistavad silma erilise ande ja mitmekesisusega.

KULDNE KARIKAS esitleb: SPOTLIGHT CHALLENGE

Lisaks grupitantsudele annab Kuldne Karikas võimaluse särada ka sooloartistidel. Valmistades ette oma soolo- või duonumbrit, areneb tantsijate loovus ja isikupärane tantsukeel. 

KULDSE KARIKA SUVEFESTIVAL

Vabas õhus toimuv Kuldse Karika Suvefestival on tõeline pidupäev kõikidele tantsijatele ja tantsusõpradele! Suvefestivalil saavad ilma eelvoorudeta osaleda kõik grupid, kes soovivad suure lava kogemust. See on suurepärane võimalus jagada oma annet, tantsurõõmu ja anda edasi sõnumeid tantsukeeles.   

Suvefestivalil jagatakse tunnustusi erinevate organisatsioonide poolt: tantsuteatrid, ülikoolid ja teised tantsuga seotud institutsioonid jagavad oma erilisi preemiaid ja stipendiume, et lisada motivatsiooni ja tuua välja tantsuaastal just neid kõnetanud tantsud ja tegijad.

Suvefestivalil saavad osaleda ka kõik soolod ja duod ning see annab võimaluse eraldi kategoorias esile tõsta ka väikeste koosseisudega grupitantse. 

Suvefestivalil 2023 toimus esimest korda ka täismahus tantsubattle.  

Kokku osaleb Kuldse Karika festivalil igal aastal üle 6000 tantsija kõikidest Eestimaa piirkondadest. Karikas ühendab tantsu kaudu erinevaid generatsioone – kõige nooremad tantsijad on 2-3aastased mudilased, “Igavesti noored” kategoorias ei ole aga vanusepiiri – eriti tulised aplausid pälvivad alati seeniorite tantsugrupid.