Tantsufestival Kuldne Karikas jõudis särava lõpuni

Tartus Eesti Maaülikooli spordihoones võis 3. juunil näha aasta säravaimat tantsushowd, kus võistlustulle astus üle 1000 tantsija ja esitamisele tuli ligi 100 kava!Eesti Showtantsu Karikast välja kasvanud Tantsufestival Kuldne Karikas toimus suurejoonelisemalt kui kunagi varem. Võistluspäevale eelnes treenerite koolituspäev, kus erinevate workshoppide käigus said tantsuõpetajad nii uusi ideid tehnikatundideks kui kasulikke nippe tantsijate vigastuste ennetamiseks.

Glamuurset tantsupidu ja professionaalset spordivõistlust ühendav festival andis võimaluse võistleda nii kavade kui soolode-duode arvestuses ning võitis kiiresti nii tantsijate kui pealtvaatajate südamed. Terve päeva kestnud show käigus võisteldi neljas erinevas tantsukategoorias ja viies vanusastmes. Välja jagati show-, tänava-, karakter- ja jazztantsukarikas ning parimad soolod-duod tänavatantsus ja showtantsus. Eriti sooja vastuvõtu osaliseks sai festivali nime kandev soolotantsu kategooria Kuldse Karika mix, mis nõuab tantsijatelt kiiret kohanemist ja erinevate stiilide valdamist.

Kõige populaarsemad ja tihedama konkurentsiga kategooriad kavade arvestuses olid oodatult show- ja tänavatants. Esimeses võidutses Shaté Tantsukool, teises samuti Tartust pärit XLS Tantsustuudio ja Pärnu WAF Tantsukool. Soolode arvestuses olid väga tugevad tantsijad ka Elvas tegutseval RN stuudiol. Välja jagati hulganisti eriauhindu, näiteks kõige energilisema esituse auhind läks kavale “7 Deadly Sins”, grataatsilise esituse eest auhinnati Tysk Dance-i ning efektse vahendi kasutamise eest VK Rütmika kava “Lindude Karneval”. Päeva kõige säravama kava tiitli ja suure Kuldse Karika rändkarika viis sel aastal koju Laine Mägi tantsukool kavaga “Moormonid”.

Järgmine Kuldne Karikas saab toimuma 18.-19. mai 2013, kuhu on oodata veelgi enam osavõtjaid. Üritus sai nii suurelt ja särvalt toimuda tänu Tartu Linnavalitsuse toetusele, õnnestumisele aitasid kaasa toetajad Tameo, Oriflame, Tasku keskus, Megazone, Sound Group, EMÜ spordihoone, Lõuna Pagrid ja Sportland.