Kuldse Karika põhivõistluse reglement

FESTIVALI TOIMUMISE AJAD

Tartu eelvoor – 2.-3. märts 2019 Vanemuise kontserdimajas
Võru eelvoor
 – 9. märts 2019 Võru kultuurimajas Kannel
Tallinna eelvoor – 24. märts 2019 Alexela kontserdimajas

Pärnu eelvoor – 31. märts 2019 Pärnu kontserdimajas

 

Suurejooneline FINAAL 

Võistlevad nii finaali pääsenud kavad kui ka soolod, duod, triod ja produktsioonid.
10.-12. mail Tartus Tartu Ülikooli spordihoones (Ujula 4)

 

REGISTREERIMINE

Registreerida saab siit

 

KATEGOORIAD KAVADELE (EELVOORUD + FINAAL)

SHOWTANTS
(Show Dance)

Efektsed lavatantsunumbrid, kus võib segada erinevaid tantsustiile ning luua eri žanrite ja tehnikate põhjal oma individuaalne tantsukeel. Showtantsu kategooria kavad on üldjuhul hoogsad ja meelelahutusliku iseloomuga ning sisaldavad kõige laiemas mõttes showd, pakkudes publikule visuaalset ja kunstilist naudingut. Muusika kasutuse osas piiranguid ei ole.

Numbril võib olla läbiv süžee ja teema, kuid etteaste võib pakkuda ka lihtsalt tantsulise elamuse. Igal juhul peaks tantsunumber moodustama nauditava terviku.

Olulised on idee, sünkroonsus, tantsutehnika, joonised, kava dünaamika, esituse emotsioon ja kostüüm.

Näide eelmise aasta võitjast täiskasvanute vanuseastmes

 

TÄNAVATANTS
(Street Dance)

Tänavatantsu kategooriasse sobivad erinevate tänavatantsu stiilide kavad nagu näiteks hip hop, house, vouge, breik, ragga jt. Eri stiile võib nii kombineerida kui piirduda ühe stiiliga ühes numbris.

Olulised on sünkroonsus, tänavatantsu tunnetus, rütmitaju, fikseeringud, jooniste muutused ning efektsus.

Tänavatantsu kategoorias ei kasutata rekvisiite ning tähtis ei ole konkreetne teemaliin, vaid demonstreeritakse tantsijate tehnilist taset, tunnetust ja emotsiooni tänavatantsu formaadis.

Näide eelmise aasta võitjast täiskasvanute vanuseastmes

 

TÄNAVATANTSU LAVASTUS
(Street Dance Show)

Tänavatantsu lavastus tähendab tänavatantsu tehnikatel kokku pandud showlikku tantsunumbrit. Erinevalt kategooriast „Tänavatants“ on „Tänavatantsu Lavastuses“ tähtis just teemaliin. Jutustuse edasiandmiseks on lubatud kasutada rekvisiite, vahendeid ning temaatilisi kostüüme. Muusika osas on lubatud ka teised muusikastiilid, tähtis on, et domineeriks tänavatantsu tehnika ja tunnetus.

Akrobaatilised elemendid on lubatud aga ei tohiks domineerida.

Tähtis on, et lavastus moodustaks ühtse terviku, sisaldaks show elemente ning jutustaks vaatajatele tänavatantsu keeles ühe loo.

Näide eelmise aasta võitjast täiskasvanute vanuseastmes

 

KARAKTERTANTS
(Character and Broadway Dance)

Selle kategooria alla kuuluvad erinevad estraaditantsud, flamenko, rock’n’roll, muusikali-tüüpi ehk broadway kavad, stepptants, erinevad latiino-töötlused, eksootilised tantsustiilid ning stiliseeritud rahvuslike temaatikatega kavad.

Muusika eristub showtantsudest, kuna pigem kasutatakse iga stiili spetsiifilist muusikat, mitte kaasaegset popmuusikat.

Tähtis on tantsijate tehniline tase, lavastus ning joonised, sünkroonsus, efektsus, väljapeetus, stiilitunnetus, emotsioon.

Näide eelmise aasta võitjast noored I vanuseastmes

 

JAZZTANTS
(Jazz and Contemporary Dance)

Jazztantsus on tähtsal kohal klassikalise tantsu ja balleti baastehnika. Jazztantsu kategoorias on oodatud osalema kõiki erinevaid jazzi varjundeid ja võimalusi eksponeerivad kavad: nt lüüriline jazz, jazz-funk, kaasaegne jazz, afro-jazz jne. Kavad võivad sisaldada ka modern- ja loovtantsu elemente.

Tantsul võib olla nii konkreetne süžee kui võib numbriga demonstreerida lihtsalt tantsijate tehnilist taset ja emotsionaalsust ning pakuda esteetilist naudingut.

Tähtis on tantsijate kehakool, emotsiooni edasiandmine, tehniliste elementide soorituse kvaliteet ning raskusaste.

Näide eelmise aasta võitjast noored II vanuseastmes

 

LOOVTANTS
(Modern and Postmodern Dance, Contemporary Modern)

Loovtantsu kategooriasse kuuluvad numbrid, mille fookuses on tantsija kehatunnetus ja idee edasiandmine uuendusliku koreograafia abil. Loovtantsus on tähtis vabadus ja eksperimenteerimine, unikaalne tantsukeel ja teemade uudne käsitlus. Tantsude loomisel kasutatakse tihti improvisatsiooni ja loovtantsu meetodeid.

Sellesse kategooriasse kuuluvad nt modern-, nüüdis-, loov- ja vabatantsud.

Näide eelmise aasta võitjast täiskasvanute vanuseastmes

 

PRODUCTION *ainult finaalis (Produktsioon)

Production ehk produktsiooni kategooria on hea väljund mitme grupi ühisprojektideks, tantsukoolide või stuudiote sündmusteks kokku pandud etenduste lühiversioonide esitamiseks või eriprojektideks.

Produktsiooni puhul ei ole ei vanuselist ega arvulist piiri tantsijate osas.

Lubatud on kõik stiilid, rekvisiidid, eriefektid. See on kategooria, kus saab oma fantaasial lennata lasta ning tuua vaatajateni mini tantsuetendus.

Ajaline piirang on 8 minutit.

Näide eelmise aasta võitjast täiskasvanute vanuseastmes

 

RHYTHMIC DANCE (Disco) – small group *ainult finaalis

Muusikaks on tempokam klubimuusika. Tempo vahemik on 140 – 145 lööki minutis. Muusika on kõigile ühine ning varieerub eri voorudes.

Kombinatsiooni pikkus peaks olema vanuseastmel lapsed umbes 1:30 minutit ja vanuseastmetel noored I, noored II ja täiskasvanud 2:00 minutit. Lubatud tantsijate arv 4 – 8.

Kategooria ühendab võimlemise, jazztantsu ja sportaeroobika elemendid.

Hinnatakse tantsijate esituse kvaliteeti, tantsutehnikat, liigutuste fikseeritust ja lõpetatust, tantsijate füüsilist vastupidavust, rütmitunnetust, liigutuste mitmekesisust, esinejate artistlikkust ja esteetilisust, sünkroonsust ning omavaheliste liikumiste jooniste, kaanonite, tasandite, suundade jne kasutust.

 

KATEGOORIAD SOOLODELE-DUODELE *ainult finaalis

SHOW DANCE
Mini Staar, soolo ja duo

 • Muusikaks mainstream raadio- ja klubimuusika, commercial house, tropical house,  pop. Tempo vahemik 120-130 bpm. Muusika on kõigile võistlejatele ühine ning varieerub eri voorudes.
 • Ühes voorus tantsitakse 3 korda ühe minuti jooksul, esimene minut suures grupis, seejärel minut väiksemates gruppides ning vooru lõpetab taas ühine minut suurele grupile.
 • Showtantsu kategoorias saab võistelda nii soolo kui ka duoga.
 • Hinnatakse tantsija tehnilist taset, liigutuste eakohasust ja mitmekesisust, rütmitunnetust, vastupidavust, esineja artistlikkust ja esteetilisust, duodes ka sünkroonsust ning omavaheliste liikumiste jooniste, kaanonite, tasandite, suundade jne kasutust.
 • Kasutada on lubatud ka jalatõsteid, spagaate, hüppeid ja teisi elemente, et teha oma kava mitmekesisemaks.
 • Akrobaatilised elemendid (salto, hundiratas, areal jm.) ei ole turvalisuse huvides lubatud suure grupi minuti jooksul, kuid on lubatud keskmises, väikese grupi vooru ajal.
 • NB! Tegemist ei ole go-go ega klubitantsuga, kindlasti vältida liigselt väljakutsuvaid ja eale sobimatuid elemente.
 • Mudilaste astme Show soolo puhul kasutatakse veidi aeglasemat ja lastepärasemat muusikat. Mudilaste Show soolo puhul kasutatakse kategooria nimetusena Mini Staar.

LYRICAL JAZZ

Soolo

Muusikaks kaunid lüürilised ballaadid ning meloodiline jazz. Muusika on kõigile ühine ning varieerub eri voorudes.

Ühes voorus tantsitakse 3 korda ühe minuti jooksul, esimene minut suures grupis, seejärel minut väiksemates gruppides ning vooru lõpetab taas ühine minut suurele grupile.

Impovisatsioonilise soolo antud kategoorias saab tantsija demonstreerida oma tantsutehnilist võimekust ja emotsionaalsust. Tähtis on kiire kohanemine eri muusika ja meeleoludega, variatiivsus ning musikaalsus.

Akrobaatilised elemendid (sildring, hundiratas, areal jm.) ei ole turvalisuse huvides lubatud suure grupi minuti jooksul, kuid on lubatud keskmises, väikese grupi vooru ajal. Akrobaatilised elemendid ei tohiks domineerida kogu esitust, vaid neid kasutades peaksid elemendid mõjuma etteaste orgaanilise osana.

HIP HOP

Mini Staar, soolo ja duo

 • Muusikaks hip hop muusika. Tempo vahemik 100-110 bpm. Muusika on kõigile ühine ning varieerub eri voorudes.
 • Ühes voorus tantsitakse 3 korda ühe minuti jooksul, esimene minut suures grupis, seejärel minut väiksemates gruppides ning vooru lõpetab taas ühine minut suurele grupile.
 • Võistelda saab nii soolo kui ka duoga.
 • Hinnatakse tantsija stiilitunnetust, hip hop tehnikate valdamist, rütmitunnetust, liigutuste mitmekesisust, vastupidavust, esineja artistlikkust ja esteetilisust, duodes ka sünkroonsust ning omavaheliste liikumiste jooniste, kaanonite, tasandite, suundade jne kasutust.
 • Akrobaatilised ja breiktantsu elemendid (salto, flack, windmill jm) ei ole turvalisuse huvides lubatud suure grupi minuti jooksul, kuid on lubatud keskmises, väikese grupi vooru ajal.

RHYTHMIC DANCE (Disco)

Soolo ja duo

Muusikaks on tempokam klubimuusika. Tempo vahemik on 140 – 145 lööki minutis. Muusika on kõigile ühine ning varieerub eri voorudes.

Ühes voorus tantsitakse 3 korda ühe minuti jooksul, esimene minut suures grupis, seejärel minut väiksemates gruppides ning vooru lõpetab taas ühine minut suurele grupile.

Kategooria ühendab võimlemise, jazztantsu ja sportaeroobika elemendid.

Tantsijal tuleb demonstreerida mitmekülgset liikumist, rütmi ja dünaamika vaheldumist, võimlemiselemente ning ruumikasutusoskust. Oluline on oma keha, energia ja jõu valitsemine, kuna liikumised vahelduvad väga kiiresti. Muusika kiire tempo tõttu on eriti oluline liigutuste viimistletus ja puhtus, baastehnika valdamine (pöiatöö, hüpped, pöörded jne) on eduka esituse aluseks.

Samuti on tähtis esteetiline väljanägemine. Värvikirev ja särav kostüüm toob tantsija esile ning raamib tema esitust. Tantsija karisma ning isiksus lisavad esitusele võimsust. Samas ülepakutud ja maitsetu kostüüm ning ebausutavad emotsioonid vähendavad tantsija atraktiivsust. NB! Kostüümi, soengu ja meigi puhul arvestada kindlasti eakohasust ning sobivust kehatüübile.

Lubatud ei ole akrobaatilised elemendid (hundirattad, sildringid jne).

STREET DANCE SHOW Performance *toimub video-eelvoor
Solo performance, duo performance

 • Tantsitakse oma valitud muusika järgi, tegemist on ühele (soolo) või kahele (duo) tantsijale loodud konkreetse süžeega lühikese kavaga.
 • Esitlusel peab olema nimi, teema ja valmis mõeldud kontseptsioon. NB! Tegu pole improvisatsiooni kategooriaga.
 • Korraga on platsil üks võistleja (või võistlejate paar). Võistelda saab nii soolo kui duoga.
 • Maksimaalne kava pikkus on 2:15 min.
 • Lubatud on rekvisiidid. Tantsupõrandat määrivate vedelike, pulbrite ja kehavärvide ning igasuguse elava tule kasutamine laval on keelatud.
 • Hinnatakse kava ideed, dünaamikat, esituse emotsiooni ja kostüümi, tantsija stiilitunnetust, hip hop tehnikate valdamist, rütmitunnetust, liigutuste mitmekesisust, esineja artistlikkust ja esteetilisust, duodes ka sünkroonsust ning omavaheliste liikumiste jooniste, kaanonite, tasandite, suundade jne kasutust.
 • Kasutada on lubatud akrobaatilisi elemente, saltosid, flacke ja teisi elemente, mis sobivad kokku nimetatud stiiliga.

LYRICAL JAZZ Performance *toimub video-eelvoor
Solo performance, duo performance

 • Tantsitakse oma valitud muusika järgi. Tähtsal kohal on klassikalise balletti, jazzi ja moderntantsu tehnika.
 • Esitlusel peab olema nimi ja valmis mõeldud kontseptsioon. NB! Tegu pole improvisatsiooni kategooriaga.
 • Kava muusika on üldjuhul lüürilist laadi.
 • Korraga on platsil üks võistleja (või võistlejate paar). Võistelda saab nii soolo kui duoga.
 • Maksimaalne kava pikkus on 2:15 min.
 • Lubatud on rekvisiidid. Tantsupõrandat määrivate vedelike, pulbrite, kehavärvide ning igasuguse elava tule kasutamine laval on keelatud.
 • Hinnatakse kava ideed, dünaamikat, esituse emotsiooni ja kostüümi, tantsija stiilitunnetust, jazzi tehnikate valdamist, rütmitunnetust, liigutuste mitmekesisust, esineja artistlikkust ja esteetilisust, duodes ka sünkroonsust ning omavaheliste liikumiste jooniste, kaanonite, tasandite, suundade jne kasutust.
 • Kasutada on lubatud akrobaatilisi elemente, jalatõsteid, spagaate, hüppeid ja teisi elemente, mis sobivad kokku nimetatud stiiliga.

CHARACTER JAZZ Performance *toimub video-eelvoor
Solo performance, duo performance

 • Tantsitakse oma valitud muusika järgi. Tähtsal kohal on klassikalise balletti, jazzi ja moderntantsu tehnika.
 • Esitlusel peab olema nimi ja valmis mõeldud kontseptsioon. NB! Tegu pole improvisatsiooni kategooriaga.
 • Tähtis on kindla karakteri edasiandmine ja stiilipuhas esitus (vastavalt valitud stiilile näiteks broadway, charleston, flamenko, rock-n-roll, stepptants, svingtantsud vm) Kava muusikaks kasutatakse valitud stiili spetsiifilist muusikat, muusikalide soundtrack-e vm temaatilist muusikalist lahendust
 • Korraga on platsil üks võistleja (või võistlejate paar). Võistelda saab nii soolo kui ka duoga.
 • Maksimaalne kava pikkus on 2:15 min.
 • Lubatud on rekvisiidid. Tantsupõrandat määrivate vedelike, pulbrite, kehavärvide ning igasuguse elava tule kasutamine laval on keelatud.
 • Hinnatakse kava ideed, dünaamikat, esituse emotsiooni ja kostüümi, tantsija stiilitunnetust, jazzi tehnikate valdamist, rütmitunnetust, liigutuste mitmekesisust, esineja artistlikkust ja esteetilisust, duodes ka sünkroonsust ning omavaheliste liikumiste jooniste, kaanonite, tasandite, suundade jne kasutust.
 • Kasutada on lubatud akrobaatilisi elemente, jalatõsteid, spagaate, hüppeid ja teisi elemente, mis sobivad kokku nimetatud stiiliga.

KULDSE KARIKA MIX
Soolo

 • Muusikaks on valik kõigist Kuldse Karika stiilidest: showtants, tänavatants, jazz, karakter ja loovtants ning lisaks ka väljakutset pakkuvad kontrastsed palad tantsu- ja muusikamaailma laiast valikust. Ühes minutis on kokku pandud kaks erinevat stiili, kokku tantsitakse 3 üheminutilist vooru.
 • Finaalides on kokku pandud 3 erinevat stiili ning ühe esitluse kestus 1:30.
 • Ühes voorus tantsitakse 3 korda ühe minuti jooksul, esimene minut suures grupis, seejärel minut väiksemates gruppides ning vooru lõpetab taas ühine minut suurele grupile.
 • Võistlevad ainult soolod.
 • Lubatud on kõik elemendid, mis sobivad antud tantsustiili ning ei ole ohtlikud kaastantsijatele.
 • Hinnatakse improvisatsioonioskust, muusikale reageerimist, erinevate stiilide valdamist, mitmekesisust ja kiiret ümberlülitumist ühest stiilist teise.
 • Hinnatakse MITMEKÜLGSUST ehk tuleb tantsida vastavalt laulu iseloomule. Kõrgeid punkte ei saa tantsija, kes suudab ühte kindlat oma lemmik tantsustiili sobitada erinevatesse muusikatesse, vaid valdab justnimelt antud muusikaga koos käiva tantsustiili sammustikku ja suudab stiili kiirelt sisse elada.
 • Sobilik eelkõige edasijõudnud tantsijatele ja on populaarne ka treenerite ning tantsuõpetajate seas.

 

VANUSEASTMED

 • Mudilased – kuni 7-aastased tantsijad (lasteaias käivad lapsed)
 • Lapsed – 8 -10-aastased tantsijad
 • Noored I – 11-13-aastased tantsijad
 • Noored II – 14-17-aastased tantsijad
 • Täiskasvanud – 18-aastased ja vanemad tantsijad
 • Igavesti Noored – igas vanuses täiskasvanud hobitantsijad

Vanust arvestatakse tantsija vanuse järgi FINAALI esimese päeva toimumise ajal. Kui tantsijal on sünnipäev võistluste päeval ja uus vanus tähendaks vanusekategooria vahetust, võib ta kingituseks ise valida, kas osaleb veel nooremas või juba vanemas vanuseastmes :)

 

NB! TÄPSUSTUSED mudilaste ja igavesti noored kategooriate osas:

 • Mudilaste vanuseastmes ei ole kavadel eri stiilide kategooriaid – kõik numbrid võistlevad koos Mudilaste tantsud kategoorias.
 • Mudilaste jaoks eraldi on soolode kategooria Mini Staar, mis sisuliselt tähendab mudilastele kohandatud show dance soolo kategooriat. Kui mudilase vanuseastme tantsija soovib osa võtta teistest kategooriatest (show dance duo, street dance  soolo/duo, lyrical jazz, character jazz või street dance show soolo või duo performance), siis saab ta seda teha laste vanuseastmes.  
 • Vanuseastmes Igavesti Noored võisteldakse samuti kõik kavad ühes kategoorias, st et kavade stiili määratlema ei pea ja lubatud on kõik, mis meele rõõmsaks teeb ja puusa nõksuma paneb. Igavesti Noorte kategooriasse on väga oodatud kõikvõimalikud täiskasvanud hobitantsijatest moodustatud tantsurühmad, nt erinevate ettevõtete töökollektiivid, tantsijate lapsevanematest moodustatud rühmad, õpetajate tantsugrupid, daamide võimlemisrühmad, meeste akrobaatikagrupid jne.

Vanuseastmetes lubatud erandid:

 • 5 kuni 10 tantsijat grupis – kavas võib osaleda 1 vanuseastmest vanem tantsija.
 • 11 kuni 20 tantsijat grupis – kavas võib osaleda 2 vanuseastmest vanemat tantsijat.
 • Üle 21 tantsija grupis – kavas võib osaleda 3 vanuseastmest vanemat tantsijat.
 • Vanuseastmest nooremate tantsijate arv kavas ei ole piiratud.

Üks tantsijate koosseis saab ühes kategoorias võistelda ühe kavaga. Mitme numbri puhul samas kategoorias peab tantsijate koosseisu erinevus olema vähemalt 50%.

HINNAKIRI

Kuldne Karikas – kavad:
Osalustasu sõltub tantsija vanusest finaali esimese päeva toimumise ajal. Tasu on ühe tantsija kohta ühes stuudios. Kui tantsija on mitmes stuudios, siis tasu on ka nii mitu korda kõrgem.
Vanuseaste Mudilased – 10 €
Vanuseaste Lapsed ja vanemad astmed – 13 €
PS! Finaali pääsenud kavade eest uuesti maksma ei pea.

Kuldne Karikas Finaali soolod, duod, triod ja production:
Esimene start 10 € (performance kategooriad 15 €), iga järgnev start 5 €. Kui tantsija teeb ainult Production kategooriat, siis on hinnaks 10 €, kui ka lisaks muule, siis on 5 €. Kui tantsija esitab performance kategooria soolot või duot, siis arvestatakse see esimeseks stardiks.
Video-eelvooru eest tasuma ei pea. Loe selle kohta pikemalt reeglist nr 15.

Hiliste registreerijate ja muudatuste hinnakiri:
Mitte-startivast tantsijast või kavast teavitamata jätmine – 10 € (arve esitatakse klubile, kelle alt võistleja või kava on registreeritud)
Tantsu, soolo või duo/trio lisamine pärast eelregistreerimise tähtaja lõppu (tingimusel, et on vabu kohti) – 18 €/tantsija
Soolos või duos tantsija nime ja andmete vahetamine pärast registreerimise tähtaega – 5 €

 

 

TANTSUFESTIVALI KULDNE KARIKAS REEGLID

 1. Kohtunikel on õigus muuta kava kategooriat, kui number on registreeritud kohtunike hinnangul valesse kategooriasse.
 2. Kavade puhul palume arvestada, et finaalis on valgustamise võimalusi vähem kui eelvoorudes, mistõttu efektsed valguslahendused lisapunkte ei too.
 3. Rekvisiitide kasutamine on lubatud
  1. Rekvisiidid ei tohi kahjustada tantsupõrandat
  2. Rekvisiitide lavale toomine ja maha viimine peab olema kiire ja kompaktne
 4. Tantsupõrandat määrivate vedelike, pulbrite ja kehavärvide ning igasuguse elava tule kasutamine laval on keelatud.
  1. Lava peab pärast tantsunumbrit jääma sama puhtaks kui see oli enne lavale astumist
 5. Lavale ei ole lubatud tulla välisjalanõudes
 6. Muusika puhul palume otsida eakohase sisu ja kõnepruugiga laule. Vulgaarsed väljendid ja solvava või viha õhutava iseloomuga sõnumid ning temaatika ei ole lubatud (soovitame otsida lugude clean või instrumental versioone). Antud punkti vastu eksijate puhul on kohtunikel õigus kas oma hindeid alandada või mitte kava edasi finaali lubada.
 7. Korraldajatel on õigus grupp, mille tantsijad või poolehoidjad näitavad lugupidamatust teiste tantsijate või korraldusmeeskonna vastu, festivalilt eemaldada ning mitte lubada edasistesse voorudesse
 8. Festivalil osalemise aluseks on õigeaegselt tasutud osalustasud. Hilistele registreerijatele ja muudatustele kehtib eraldi hinnakiri.
 9. Registreeritud kava või soolo/duo mitteosalemisest tuleb korraldajatele teada anda esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 90 minutit enne antud kategooria algust. Antud reegli rikkumisel kohaldatakse klubile hinnakirjas määratud trahv.
 10. Grupi või tantsija festivalil mitteosalemise puhul (olenemata mitteosalemise põhjusest) osalustasusid ei tagastata
 11. Korraldajatel on õigus vajadusel kategooriaid, poiste-tüdrukute arvestust ja vanusegruppe kokku liita.
 12. Eri kategooriatesse saab registreeruda piiratud arv tantsijaid ja kavasid, valik toimub registreerumisjärjekorra alusel. Registreerunuks loetakse grupp, kes on esitanud vajalikud andmed, tasunud osalustasu ning saanud korraldajatelt kinnituse registreeringu kohta.
 13. Korraldajatel on õigus kasutada festivalil tehtud foto- ja videosalvestusi oma äranägemise järgi nii näituste, reklaammaterjalide, meediakajastuse kui ka muu illustratiivse materjali tarbeks.
 14. Iga grupp vastutab oma garderoobi korrashoiu eest ning on kohustatud rikutud vara kompenseerima vastavalt võistluskoha poolt esitatud arvele. Kõiki võistluspaiku tuleb kasutada heaperemehlikult ning jätta lahkudes sama heasse seisukorda kui ruumid olid saabudes. Ruumi üle andes peab kogu prügi olema kogutud prügikottidesse.
 15. Kuldse Karika finaalis osalevatele soolode-duode performance’tele (ehk oma muusikaga lühikesed kavad ühele või kahele tantsijale) Street Dance Show, Lyrical Jazz ning Character Jazz kategooriates toimub videoeelvoor. Video võib laadida ülesse Youtube’ või muu videoteenust pakkuvasse keskkonda. Registreerimisankeeti tuleb kirjutada link, kust pääseb ligi kava videole. Kava videos tuleb esitada number juba võistlustel kasutatavas kostüümis ja rekvisiitidega. Kava video peab olema üles võetud ühe kaadrina. Saadetud videode alusel valivad kohtunikud välja parimad, kes pääsevad võistlema finaali.

 

TEHNILISED NÕUDED KAVADE MUUSIKALE

 • Kõigi grupikavade maksimaalne pikkus on 4 minutit, soovitav 3 minutit, soolo-,  duo- ja trioetteastete maksimaalne pikkus on 2.15. Produktsioon on maksimaalselt 8 minutit. Kui tants ületab reglemendis toodud maksimaalset pikkust, kaotab kava kuni 10 % punktidest. 
 • Muusika tuleb saata Kuldse Karika meilile hiljemalt kolm päeva enne võistlust.
  • Faili formaadiks on mp3
  • Faili nimeks panna kava nimi, kategooria ja stuudio (nt “Lõbusad tantsujalad.showtants.Tantsijate Tantsustuudio.mp3”)

 

HINDAMINE

Kohtunikeks on Eestis ja rahvusvaheliselt tunnustatud treenerid, tantsuõpetajad ja kogemustega tantsijad, kes ei ole otseselt seotud ühegi enda poolt hinnatava kava või tantsijaga (ükski kohtunik ei saa hinnata oma õpilast ega enda loodud koreograafiat).

Iga kategooria parimatel on võimalus võistelda Kuldse Karika suurejoonelises finaalis!

Finaali pääsejad avalikustatakse hiljemalt 1. mail 2018.

Kavade hindamine toimub 10-palli süsteemis. Kohtunikud hindavad kavu neljas aspektis :

- koreograafia ja lavastus

- tantsutehnika, personaalne meisterlikkus ja esituse kvaliteet

- imago ja emotsioon

- usutavus, eakohasus, uudsus, üldmulje ja meeldivus

Soolode ja duode eelvoorudes hinnatakse „äramärkimise süsteemis“ (edasisaamist väärivaks saab märkida kuni pooled eelvoorus osalevad tantsijad), finaalides hinnatakse tantsijate esitust 10-palli süsteemis.

Autasustamisel avalikustakse iga kategooria 6 parimat, hindamislehtede koondprotokoll pannakse ülesse Kuldse Karika kodulehele.

Lisaks iga kategooria kolme parima autasustamisele karikatega antakse üle suur rändkarikas – Grand Prix’ ehk Kuldne Karikas, mille saab aastaks koju viia grupp, kelle kava kohtunikke kogu festivali jooksul kõige enam vaimustas. Grand Prix otsustatakse finaalvõistluse teise päeva lõpus toimuvas Superfinaalis, kuhu kohtunikud valivad uuesti tantsima kogu festivali 3-6 kõige meeldejäävamat ja suurepärasemat kava. Soolod, duod, triod ja produktsioon selle alla ei käi. Superfinaalis hindab kavu kogu kohtunikeplokk ning võitja premeeritakse kogu festivali kõige säravamaks ja meeldejäävamaks kavaks.

NB! Möödunud aasta Grand Prix’ võitjal on võimalus kasutada nn “musta hobust” ehk viia finaali üks enda kavadest, mis muidu finaalis ei osale. 

 

AUTASUSTAMINE

 • Hea tava on, et tantsijad on autasustamisel kas esinemiskostüümis või oma klubi sümboolikaga ühtses vormis
 • Kui kogu grupp ei saa jääda autasustamisele, on grupi juhendaja kohustus delegeerida autasustamisel karika/diplomi/medali vastuvõtmine klubi esindajale