Annabel, räägi endast. Mis on sinu tantsuelu taust, kus sa õpid, kus töötad?
Hetkel töötan igapäevaselt tantsuõpetaja ja koreograafina DanceAct Tantsustuudios erinevas vanuses laste ja noortega.
Õpin Balti Filmi- ja Meediakoolis ajakirjandust. Käin tihti teatris. Korraldan ja orgunnin erinevaid ägedaid projekte. Tantsin, tantsin ja veelkord tantsin.
Alustasin tantsimist 4-aastaselt. Olen elu jooksul põhiliselt tegelenud tänavatantsudega Kadi Aare, Teo Eduard Tido juhendamisel ja jazztantsu erinevate vormidega Anastasia Kooti, Greetel Joanna Võrgu ja Julia Koneva käe all. Olen puutunud kokku ka Ladina-Ameerika tantsude, kaasaegse tantsu, balletti, moderntantsu, jazz-funki, house ja paljude teistegi stiilidega, mis on vorminud minust enda arvatas üpris mitmekülgse tantsija. Neli aastat tagasi liitusin Ian Dance Companyga ja olen Markus Monaki juhendada. See oli minu jaoks mu tantsuelu muutev otsus. Liitusin tiimiga, kes hakkas treenima end laiemalt, kui ühes stiilis ja intensiivsemalt, kui tavapäraselt olen Eestis kokku puutunud. See on mulle õpetanud professionaalset tööeetikat, eesmärgistatud tegutsemist ja pingutamist, mida olen sellisel kujul varasemalt kogenud välismaal erinevates laagrites ja töötubades end täiendamas käies.
Mis sinu jaoks tähendab Kuldse Karika Mix kategooria võitmine?
Kuldse Karika Mix on alati ootamatu, millegi jaoks siin ei saa lõpuni valmis olla. See on täpselt see kategooria, kus lükkad end tundmatus kohas vette ja õpid iga lauluvahetusega uuesti ujuma. Kuldse Karika Mix kategooria võitmine ja sellega kaasas käiva tiitli pälvimine on au ja kompliment.
Samas ei ole võit minu jaoks kunagi primaarne, vaid hoopis ettevalmistuste protsess. Eks vanus ole juba ka selline, et ainult võidujanu enam ei kanna. Väärtustan lavalist kohalolu ja hetkes olemise naudingut. Võib olla on asi ka selles, et tantsuvõistluste- ja festivalide auhinnad ei ole enamasti eriti suursugused. Praegu oma sport-Škodas istudes on tunne teistsugune. Mu lähedastel on siiani raske uskuda, et päriselt ka, võitsin auto. See on olnud kategooria, kus olen osalenud ja mida olen jälginud noorest east peale. Olen platseerunud vist kõikidel finaalikohtadel, aga nüüd lõpuks seal kõige kõrgemal. Kaua oodatud võit, võib selle kohta kindlalt öelda. Egas ma seda võitu niisama käed rüpes küll ei oodanud, olen ikka kõvasti töötanud ja vaeva näinud.
Õigus küll, eks heaks tantsijaks saamisel peabki olema nii annet kui ka töötahet. Mis sind tantsus köidab, mis inspireerib?
Mind inspireerib elu, koos kõikide oma keerdkäikudega. Minu lähedased on minu suurimad inspireerijad. Võimalus töötada paljude erinevate lavastajate ja koreograafidega, erisuguste inimeste ja projektidega on mind kasvatanud mitte ainult tantsija vaid ka inimesena. Mulle on mantrana külge jäänud üks mõte: “Analüüsima peab siis, kui asi ei toimi.” Kuldse Karika Mixis ei ole õnneks ruumi liigseks analüüsiks, see on kiirelt reageerimise ja kohanemise voor. Tööriistadeks on kõik see, mis elu jooksul tantsupagasisse kogunenud.
Tantsust rääkides räägitakse sellest tihti kui eneseväljendusest. Minu jaoks on see rohkem endast välja elamine. Olukord, kus laval olen mina, minu kõige siiramad tunded ja mõtted ning tants, võib olla haavatav, kuid erakordset eneseteostus- ja dopamiinilaengut pakkuv. Ja pälvida sellele erakordsele hetkele tunnustuseks pehmelt öeldes suursugune auhind, kuldsetses toonides särav Škoda sportmudel, mis peaaegu et sõidab lausa ise, teeb ikka seest soojaks. Mind on märganud keegi rohkem, kui ainult mina ise.
*- Kuldse Karika Mix on edasjõudnud tantsijatele suunatud väljund, kus tuleb esile tantsija tegelik meisterlikkus ja mitmekülgsus, kuna ei stiili ega muusikavalikut ei tea ükski osaleja ette. Selle täiskasvanute vanuseastme võitja saab suvekuudel sõita eriti edeva autoga. Annabeli efektse kullakarva Škoda taga on Aasta Auto suuremeelsus ning usk tantsuhariduse väärtustamisse.
Tantsufestival Kuldne Karikas on Eesti suurim tantsufestival, kus saavad osaleda nii grupid kui sooloartistid, nii algajad kui juba professionaalsed tantsijad.