Uue hooajaga uus reglement

Võtsime kogu suve aega eelmiste hooaegade analüüsimiseks, uurisime Eestis erinevatelt tantsuõpetajatelt tagasisidet ning jälgisime maailmas liikuvaid trende. Selle tulemusena läbis nii Kuldse Karika kui ka Spotlight Challenge’i reglement põhjaliku uuenduskuuri.

Toome välja põhilised muudatused, kuid kindlasti soovitame reglemendi põhjalikult läbi lugeda, et tutvuda kõikide uuendustega.

UUED KATEGOORIAD

Vaatasime kõik kategooriad üle ning muutsime kohati fookust ja kirjeldust. Samuti lisasime juurde uusi kategooriaid nii grupitantsudele kui ka soolodele-duodele.

Grupitantsude uued kategooriad:

  • Gymnastic Dance (tantsuline võimlemine)
  • Neoclassical Ballet (neoklassikaline ballett)
  • Contemporary
  • Täiskasvanud II (lisaks Igavesti Noortele on nüüd ka Täiskasvanud II, kus olulisel kohal on tantsutehnika)

Soolode-duode uued kategooriad:

  • Pop Dance (ainult Soolo ja Mini Staar)
  • Glam Show (ainult Täiskasvanute vanuseastmes kontskingades tantsimine) – toimub esmakordselt võistlusel Spotlight Challenge Winter Special
  • Show Dance performance (soolo ja duo/trio)

HINDAMINE

Kohtunikud hindavad grupitantse 7-palli süsteemis ning soolo- ja duo/triotantse 10-palli süsteemis. Tantse hinnatakse kolmes aspektis: 1) tantsutehnika ja sünkroonsus, 2) visuaal ning 3) koreograafia ja lavastus. Lisaks jälgib tantsu reglemendile vastavust ja sobivust kategooriasse tehniline kohtunik.

Mudilaste tantsude ja Igavesti Noorte puhul ei hinda kohtunikud punktidega, vaid valivad igast eelvoorust välja oma kolm parimat, keda soovivad näha finaalis. Kõiki finaali pääsenud Mudilaste tantse premeeritakse Suhkrukarikaga ning Igavesti Noori Teemantkarikaga. 

Kuldse Karika reglement asub siin ja Spotlight Challenge’i oma siin.