Vastus Postimehe artiklile

Kallid tantsusõbrad!

Paraku on keegi pahatahtlik inimene levitanud infot, nagu ei oleks Kuldsel Karikal kantud maske ning ajakirjandus on hirmu külvamiseks seda valeinfot võimendanud. Tegemist on valeinfoga.

Kinnitame, et Karika külalised ja meeskond olid väga hoolsad maskikandjad, sellele juhtisid pidevalt tähelepanu päevajuhid ning ka turvameeskond ei lasknud ilma maskita publiku alale sisse.

Mis puudutab väidetavaid nakatumisi, siis Kuldse Karika meeskonnale on teada ÜKS täiskasvanud vaheshow esineja, kellel tekkisid festivalile järgneval nädalal haigusnähud ning kelle test osutus positiivseks. Olime selle meeskonna juhtidega pärast festivali pidevas suhtluses ning grupp tegi igakülgset koostööd Terviseametiga. Samale grupile tehti järgneva nädala teises pooles laustestimine, mis andis VIIS positiivset vastust selle grupi sees Karikal esinenud meeskonnast ning liikmed ja lähikontaktsed läksid eneseisolatsiooni.

Antud juhul saab rääkida ainult ühe täiskasvanute grupi sisesest nakatumisest, mis võis toimuda mis iganes hetkel koos viibides, kuna grupp jätkas pärast festivali koos treenimist. Nimetatud vaheesinejad viibisid eraldi garderoobis, puutumata kokku festivali osalejatega ja kandsid majja sisenedes ja väljudes maske. Grupp lahkus majast kella 12 ajal päeval. Festivalist on möödas kaks nädalat, antud grupi liikmed tunnevad end hästi, kuid on ennetusmeetmena endiselt eneseisolatsioonis.

Ühestki kohapeal toimunud osalenud lapse või gruppidevahelisest nakatumisest ei ole meile teada antud ei osalejate ega Terviseameti poolt.

Oleme ajakirjanduse poolt eksliku info edastamise osas võtnud ühendust Terviseameti, Postimehe ja Avaliku Sõna Nõukoguga. Soovime kõigile tervist, üksteise ja enda hoidmist ning mitte kaasa minemist hirmutamise kampaaniaga.

Armastuse ja hoolimisega Kuldse Karika korraldusmeeskond

FOTO: Marlene Kirt